Haber

ABD’nin Ukraynalı ve Filistinli sivillere yönelik ikiyüzlü tutumu

İsrail, 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’ne üç haftadır gece gündüz saldırıyor.

Evlerden okullara, hastanelerden camilere, kiliselere kadar her yer bombalanıyor.

Son bilgilere göre bölgede 3 bin 38 çocuk hayatını kaybetti.

Gazze Sağlık Bakanlığı, baskınlarda hayatını kaybedenlerin sayısının son 24 saatte 298 artarak 7 bin 326’ya ulaştığını bildirdi.

ABD ikiyüzlülüğü

Kelimenin tam anlamıyla soykırım yapan İsrail’in en büyük destekçisi ABD’dir…

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby geçtiğimiz günlerde İsrail’in sivil katliamlarına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. “Masum siviller zarar görecek. Keşke size farklı bir şey söyleyebilseydim. Umarım bu olmaz ama olur.”söz konusu.

Geçtiğimiz yıl John Kirby, Pentagon Sözcüsü iken Filistin’in Rusya ile savaş halinde olduğu yönündeki açıklamasıyla çelişen sözler kullanmıştı. “Kadınlar, hamileler öldürülüyor. Hastaneler bombalanıyor. Vicdana aykırı”Şu şekilde konuştu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dolandırıcılık had safhada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son konuşmasında Batı’nın iki yüzünü anlattı: “Gazze’deki zulme göz yuman Batılı güçlerin İsrail için döktüğü gözyaşları, dolandırıcılığın açık bir tezahüründen başka bir şey değildir. Dün Ukrayna’daki savaşta ölenler için dünyayı ayağa kaldıranlar, Gazze’deki açık katliamın duvarla kapatılması bu ikiyüzlülüğün en somut ifadesidir.”Sözleriyle bunu açıkladı.

bozdogan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu