Teknoloji

AB’den şarj istasyonu kararı: Her 60 kilometrede bir olacak

Buna göre, önümüzdeki yıllarda Avrupa genelinde alternatif yakıtlı araçlar için daha fazla şarj ve dolum istasyonu kurulacaktır.

Alternatif yakıt dolum sistemlerinin AB genelinde uyumlu bir şekilde çalışması sağlanacaktır. Otomobil ve kamyonlar için alternatif yakıtlara yönelik altyapının konuşlandırılması için gerekli hedefler belirlenecektir.

Her 60 kilometrede bir şarj istasyonu

2026 yılına kadar, elektrikli otomobiller için 400 kilovat-saat (kWh) çıkışlı şarj istasyonlarının ana yollara her 60 kilometrede bir yerleştirilmesi gerekecek.

Bu şarj istasyonlarındaki güç çıkışının 2028 yılına kadar 600 kilovat saate çıkması gerekecek.

2028 yılına kadar ana yolların yarısında kamyon ve otobüsler için her 120 kilometrede bir elektrikli şarj istasyonu bulunacak.

Bu istasyonların çıkış gücü 1.400 kWh ile 2.800 kWh arasında olacaktır. Ayrıca, 2031 yılına kadar en az her 200 kilometrede bir hidrojen yakıt ikmal istasyonları kurulacak. Anlaşma, AP ve üye devletlerin resmi onayından sonra yürürlüğe girecek.

duragan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu