Teknoloji

ABD Donanması neden Venüs gezegenine 300 füze fırlattı?

Çin’in sözde casus balonuVe şu anda tanımlanamayan uçan nesnelerin çekimi dikkatini ABD Hava ve Donanmasına çevirdi. Tüm bu haberler yayılmaya başlayınca ABD Donanma Enstitüsü, 1945’te (veya bazı rivayetlere göre 1941’de) donanmanın yoluna çıkan gizemli bir uçakla ilgili kendi hikayesini paylaşmaya karar verdi.

ABD Donanma Enstitüsü’ne göre, USS New York’taki bir kaptan, gökyüzünde bir küre gördü ve bunun bir “Japon balon silahı” olduğuna inanarak düşürülmesini emretti..

O sırada gemide bulunan Lanson B. Ditto’ya göre, mürettebat nesneye hatasız yaklaşık 300 el ateş etti. Ve bu çekimler boyunca kimse bu cismin aslında bir gezegen olduğunu anlamadı.

Aynen şöyle diyor: “9 Aralık 1941 günü öğle vakti açık denizde güneye gidiyorduk ve bir cisim gördük. Cismin irtifası olduğunu düşündüğümüz yerden ateş açtık. Bu yüksekliği kabul etmek zorunda kaldık. Yaklaşık bir yükseklikte patlayacak bir fitil ayarladık. 1.524 metreden başladık ve kısa geldiğini gördük. Böylece yaklaşık 2.286 metreye tırmandık ve bunun da kısa olduğunu gördük. Böylece maksimum 3 bin 48 metreye ulaştık.

Ekip yine de hedefine ulaşamadı. Gerçek hedeflerinden 82 milyon kilometre aşağıyı hedefledikleri için buna şaşılacak bir şey diyemeyiz.

Aynen devam ediyor: Kısa süre sonra navigasyon uzmanımızdan haber aldık. Bunun Venüs gezegeni olduğu belirlendi. Venüs gezegenine 300 el ateş ettiğimiz ortaya çıktı.

kiraz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu